mlsná žaba

o mlsnej žabe

Mlsná žaba miluje jedlo!

 zdravé 

Podľa mlsnej žaby sú zdravé hlavne jedlá z čerstvých a kvalitných surovín. Najčastejšie je zeleninu, s mierou obilniny, strukoviny, mäso, vajcia a ovocie. Jedlá často ochucuje olejom, octom, horčicou, bylinkami, brezovým cukrom alebo stéviou. Snaží sa vyhýbať cukrom, ochutneným nápojom, polotovarom, mrazeným výrobkom, kupovaným omáčkam a dresingom, väčšine mliečnych výrobkov (okrem ovčích a kozích), káve a alkoholu.

 vyvážené  

Úplne nevylučuje žiadnu skupinu potravín. Snaží sa vyberať si z každej kategórie najzdravšiu alternatívu. Ak je obilniny, tak bezlepkové ako proso, ryžu alebo quinoa, ak cukor, tak brezový, ak mliečne výrobky, tak ovčie alebo kozie. Vyváženosť pre ňu znamená aj to, že sa neprežiera :) Ideálne sa naje tak na 80% a nie úplne nadoraz :) Mäso kombinuje väčšinou iba so zeleninou a zemiaky alebo ryžu je zvlášť so zeleninou namiesto mäsa.

 bez diét 

Mlsná žaba nemá rada diéty. Myslí si, že je fajn jesť zdravo väčšinu času. Nie však striktne a za každú cenu, lebo vie, že extrémy nie sú prospešné. Sem-tam teda „zhreší“ a nemá z toho výčitky :)

 liečivé 

Mlsná žaba vie, že podporovať liečenie potravinami zvykli už naši predkovia. Dnes to pozná najmä z tradičnej čínskej medicíny a ayurvédy. Správnou stravou si zabezpečuje aj krásnu pleť a mladistvý vzhľad :)

 s dobrou energiou 

To, čo si pri jedle a o jedle myslíme, má vplyv na naše telo. Ak obedujeme nahnevaní na šéfa, hnev sa stáva súčasťou jedla. Ak však vnímame svoje myšlienky a sústredíme sa priamo na to, čo jeme, jedlo je tak výživnejšie.

Mlsná žaba je zvedavá!

Neustále číta knihy, skúša nové recepty, obchody a reštaurácie. A preto bude veľmi rada, ak aj Ty pridáš recepty na tento blog!

PROFILOVYOBRAZOK3-jpg

FacebookGoogle+