mlsná žaba

tipy

Namáčanie orechov, jadierok, obilnín a strukovín.

Komentáre vypnuté na Namáčanie orechov, jadierok, obilnín a strukovín.

Pred použitím orechov, jadierok, obilnín alebo strukovín ich namáčame.

Tieto plody za surova obsahujú toxíny a nutričné inhibítory ako fytickú kyselinu, taníny a ďaľšie látky ktoré bránia vstrebaniu minerálov, obmedzujú a spomaľujú spracovanie živín. Viažu na seba vápnik, horčík, meď a hlavne zinok a tým bránia ich využitiu v tele.

čítaj ďalej

DER jung WIRT

Komentáre vypnuté na DER jung WIRT

Göttlesbrunn, Rakúsko
Jedna z najobľúbenejších reštaurácii mlsnej žaby sa nachádza cca 30 min. autom od Bratislavy v malebnom rakúskom vinárskom mestečku Göttlesbrunn.

čítaj ďalej

Kde žaba najčastejšie nakupuje?

Komentáre vypnuté na Kde žaba najčastejšie nakupuje?


Žaba má veľmi rada trhoviská a bioobchody. Ak je v Rakúsku, veľmi rada nakupuje aj tam, lebo veľa zdravých vecí sa tam dá kúpiť výhodnejšie. Takisto rada využíva aj služby online obchodov.

čítaj ďalej

Čo sa väčšinou nachádza v kuchyni u mlsnej žaby?

Komentáre vypnuté na Čo sa väčšinou nachádza v kuchyni u mlsnej žaby?

Mlsná žaba sa snaží jesť čerstvé, jednoduché a zdravé jedlá. Používa čo najmenej polotovarov a vždy, keď sa dá, konzumuje varené a teplé jedlo. V kuchyni má vždy po ruke základné ingrediencie ako zázvor, cesnak, citrón, či bylinky, aby nimi jednoducho dochutila každé jedlo.

tu je zoznam jej obľubených potravín:

čítaj ďalej

ryžovar (rice cooker)

Komentáre vypnuté na ryžovar (rice cooker)

Jeden z našich najoblúbenejších nástrojov na rýchle varenie. Varíme v ňom ryžu, ale aj ďalšie obilniny ako quinoa, proso, amaranth, jóbove slzy a pod. Tie, ktoré sú rovnako veľké a potrebujú približne rovnaký čas na varenie, môžeme prípadne zmiešať spolu.

čítaj ďalej